...hmm, nelehká to odpověď.

Na začátku to pro mě bylo nahlas vyslovené přání přítelkyně, pak bylo výzvou najít vhodný pozemek! V ten moment experiment začal svoji realizační část. Byl přelom dubna/května 2011.

Uplynulo skoro 9měsíců, jurta je v takovém stavu, že nepotřebuje žádné další úpravy!

Je tady teplo, voda sem teče jen hadicí, které se ovládá kohoutkem, teče sem taky 220V, funguje tu internet, koupelnu tvoří sedací vana v kombinaci s teplou vodou ohřátou na kamnech, kadibudka je na zahradě. Potřebujete něco víc?

Já ne.

Dokonce jsem nedávno dospěl k uvědomění, že kdyby mi někdo nabídl luxusní bejvák v centru Brna, s parkovacím stáním, vysokorychlostním internetem a ještě to celé za mě platil, řekl bych mu:"děkuji, nemám zájem!"

Jsem se životem v jurtě naprosto spokojenej!

Vybudovali jsem tu sami s dopomocí našich kamarádů, přátel, rodičů. Kolem jsou zahrady, přírodní rezervace, běhají tu dvě ovce, do lesa na dřevo to není daleko a na autobusu jsem za 10minut.

Můj standart bydlení nikdy nebyl tak vysoký, jako je teď. I přes to, že žijeme na okraji velkého města, žijeme blíž přírodě, než kdy před tím.

Dělí nás od ní asi 1,5cm tlustá plsť a nepromokavá plachta. Slyšíte vítr, ptáky, kohouty, dokonce ani nemá cenu telefonovat, když je jarní bouře.......

Naše provozní náklady jsou minimální, platíme za elektřinu a studenou vodu - toď vše!

Libor

 

 

This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

Hledat...